AUTORIZOVANÝ  PLYNOSERVIS PRAHA
tel. 604 849 177
NAPIŠTE NÁM
Pole označená * jsou povinná
....................................................................................................
VÁŠ AUTORIZOVANÝ  PLYNOSERVIS PRAHA
Počítadlo přístupů
Created by Seoregistr
Vstup do E-shopu
Chcete vyměnit starý průtokový ohřívač vody, lidově také nazývaný karma a nevíte jakým typem? Základní informace získáte zde, radu či případnou objednávku práce na mém mailu.

MoraTop: Snadná náhrada za starší typy plynových průtokových ohřívačů vody MORA 35, 370 či 371, může být některým z výrobků typu VEGA, kterou vyrábí firma MoraTop v Uničově. Průtokový ohřívač vody VEGA je vybaven spolehlivou kombinovanou armaturou německé firmy Mertik, umožňující zapnutí ohřívače již při průtoku vody 2,5 l/min. Tento ohřívač vody funguje i při velmi malém tlaku vody a tu již při 0,2 Bar. Armatura Mertik je rovněž vybavena funkcí automatického udržování nastavené teploty, což je velmi důležité při poklesu tlaku vody ve vodovodním potrubí. Výrobce nabízí několik typů. Výběr správného typu průtokového ohřívače vody, je dán počtem výtokových míst pro teplou vodu. Máte li pouze sprchovací kout a kuchyňský dřez, bude stačit typ VEGA10 NO12. Pokud máte vanu, doporučuji typ VEGA 13 NO12 a pokud máte sprchu, vanu, dřez či dvě vany, je potřeba nainstalovat typ VEGA 16 NO12.

Výrobce nabízí následující provedení:
* piezoelektrické zapalování (VEGA 10, 13, 16)
* bateriové zapalování (VEGA 10E, 13E, 16E)
* hydroturbínkové zapalování (VEGA 10G)
* s odtahem spalin do komína

JUNKERS:Ač tomu rozměry nenapovídají, plynové průtokové ohřívače JUNKERS miniMAXX s maximálním průtokem až 18 l/min. 35 °C teplé vody a výkonem až 30 kW, předčí své konkurenty. Plynové průtokové ohřívače mají plynulou regulaci výkonu a jsou schopny udržet stále stejnou požadovanou teplotu vody nezávisle na průtoku. Už se nemusíte obávat prudkých změn teploty při používání pákových baterií. Junkers má v nabídce ještě průtokový ohřívač JETATHERM a typ CELSIUS. Podrobnější informace o těchto spotřebičích naleznete ZDE.
KVART CZ-EU: Rozměry ohřívačů TERMA Q svými zástavbovými rozměry odpovídají  rozměrům starších typů průtokových ohřívačů MORA 370 a MORA 371. Použitím montážního SETu 370 jsou omezeny stavební úpravy na minimum..Základním typem je plamínková verze s označením TERMAQ

Následují dvě základní bezplamínkové verze - bateriové provedení TERMA Q ELEKTRONIC a provedení s hydroturbinkou TERMA Q AQUA-POVER. Další verzí je bateriové provedení s DISPLAYEM pro nastaveni výstupní teploty TUV bez ohledu na vstupní teplotu vody a průtok - tato verze nese označení AQUA COMFORT.. Jednoduchost nastavení teploty výstupní vody, která díky modulaci armatury zůstává konstantní i při změně průtoku vody. Tuto funkci zabezpečuje v průtokových ohřívačích TERMA Q kvalitní sdružená a vodní armatura MERTIK MAXITROL, která je vysoce odolná i v případě nižší kvality vstupní vody.

Od srpna se zpřísnily podmínky pro uvádění plynových spotřebičů s odtahem spalin do komína, je nutné provádět měření tahu ve vztahu k celému prostoru, např. bytu. Verze TURBO (uzavřená spalovací komora) řeší tuto problematiku, odtah lze instalovat různými způsoby.

Bezpečnost výrobků od všech výše uvedených firem je zajištěna jak pojistkou zpětného tahu spalin, tak omezovačem teploty vody. Spotřebič je tedy automaticky odstaven v případě, že je nízký tah komína a spaliny se dostávají do místnosti, nebo v případě přehřátí spotřebiče.


TOPlist
Vstup do E-shopu
Doporučujeme
" Tohle vám již nedodáme ale umíme to opravit "
Připravujeme
Připravujeme