AUTORIZOVANÝ  PLYNOSERVIS PRAHA
tel. 604 849 177
NAPIŠTE NÁM
Pole označená * jsou povinná
....................................................................................................
VÁŠ AUTORIZOVANÝ  PLYNOSERVIS PRAHA
Kondenzační a nízkoteplotní plynové kotle
Počítadlo přístupů
Created by Seoregistr
E-shop a naše nabídka:
Vstup do E-shopu
Vstup do E-shopu
Plynové kotle,
Ohřívače teplé vody a zásobníky (bojlery),

Přímotopné plynové bojlery , Tepelná čerpadla
KONDENZAČNÍ TECHNIKA = vyšší účinnost, menší spotřeba energie, minimum zplodin.

Kondenzační kotel je takový kotel, který dokáže odebrat teplo i z vodní páry, která je obsažena ve spalinách. V klasickém kotli tato vodní pára odchází ve spalinách, které mají teplotu kolem 120 oC do komína. Při této teplotě spalin s sebou bere o 11% energie více, nežli je tomu u kondenzačního kotle. Prostřednictvím dalšího výměníku se teplota spalin ještě dále snižuje a to až na rosný bod zemního plynu (u zemního plynu je to 50-55 °C). Jestliže se teplota pohybuje v této oblasti, vodní pára obsažená ve spalinách kondenzuje, a tím je dodatečně předána další tepelná energie do systému. Účinnost kondenzačního kotle je tedy až 107% a úspory paliva oprati klasickému kotli jsou až 30%. Proto je kondenzační kotel v současné době zařízení na nejvyšším stupni vývoje.

Účinnost nad 100%

Klasický kotel bez systému využití latentního kondenzačního tepla dosahuje účinnosti max. 92%, protože část tepla je vyzářena do okolí a část energie pohltí provozní ztráty. Při spalování se rozlišují dvě hodnoty tepelné energie – spalné teplo a výhřevnost. Spalné teplo obsahuje celkové množství tepelné energie včetně kondenzačního tepla. U zemního plynu leží spalné teplo o 11% výše než jeho výhřevnost a kondenzační kotle využívají navíc právě kondenzační teplo. Při porovnání konvenčního a kondenzačního kotle se stanovuje účinnost u kondenzačních kotlů ve vztahu k výhřevnosti. Výsledné hodnoty jsou vyšší o 16% a přesahují hodnotu 100%.
Kondenzační kotel má cca o 15% nižší spotřebu plynu pro stejné vytápění.

U kondenzačního kotle se nemusí vložkovat komín nerezovým materiálem. Životnost kondenzačního kotle je delší než u klasického kotle.

Zaručenou kvalitou  jsou kotle firmy Viessmann. Krom jiných předností, mají v sobě zabudovaný analyzátor druhu plynu. Pokud začne proudit potrubím zemní plyn z Ruska či Norska, nebo v budoucnu například příměs bioplynu, kotel to pozná. A dle druhu paliva se nastaví. Tyto špičkové kondenzační kotle vám mohu samozřejmě dodat, naistalovat a zajistit pravidelný servis.
TOPlist
Vstup do E-shopu
Doporučujeme
" Tohle vám již nedodáme ale umíme to opravit "
Připravujeme
Připravujeme