AUTORIZOVANÝ  PLYNOSERVIS PRAHA
tel. 604 849 177
NAPIŠTE NÁM
Pole označená * jsou povinná
....................................................................................................
VÁŠ AUTORIZOVANÝ  PLYNOSERVIS PRAHA
Počítadlo přístupů
Created by Seoregistr
Vstup do E-shopu
Váš starý plynový kotel dosluhuje a neumíte si vybrat nový? Poradím vám nejenom s výběrem vhodné značky a typu ale poradím vám i jaká regulace je pro váš kotel, dům či byt nejvhodnější. Kotel vám mohu dodat i nainstalovat. 

Pokud budeme vybírat kote, musíme se zaměřit, k čemu bude daný kotel sloužit. Jestli budeme kotel potřebovat jen na vytápění, a nebo i na ohřev teplé vody. Plynové kotle lze rozdělit podle typu odvodu spalin, účinnosti i podle umístění v objektu. 


Můžeme je rozdělit následovně :
- plynové kotle s odtahem spalin do komína (atmosférické) Zde je již dle směrnice EU omezení.
- plynové kotle s odtahem spalin skrz zeď nebo střechu (TURBO)
- kondenzační kotle
Tyto uvedené typy jsou rozděleny dle jejich konstrukce a místa instalace na podlahové (také stojaté či stacionární) a nebo jsou zavěšeny na stěně, tedy nástěnné.


Klasické kotle s atmosferickým hořákem mají odvod spalin komínem (tento musí být vyvložkován). Účinnost těchto plynových klasických kotlů se pohybuje okolo 89-92%. Tyto kotle jsou nejlevnější variantou, je však potřeba připočítat náklady za vyvložkování komínového tělesa. Kotle v podlahovém provedení jsou určeny pouze pro vytápění. Ohřev teplé vody se u nich řeší připojením nepřímotopného bojleru. Nástěnné kotle bývají v provedení nejenom pouze pro vytápění ale i s průtokovým ohřevem teplé vody, také jsou nástěnné kotle které pro ohřev teplé vody, mají zabudovaný bojler. Tento typ je vhodný pro vícečlennou domácnost, případně dům, kde jsou dvě koupelny a je více odběrných míst vody. Tento typ kotle je určen pro teplovodní radiátorový systém, není vhodný pro podlahové topení.   

Dalším typem je turbo kotel s nuceným odtahem spalin. Tady je ovšem potřeba počítat s některými negativními dopady jako je hlučnost ventilátoru a spotřeba drahé elektrické energie, která má vliv na celkovou účinnost zdroje. Kotle TURBO, mají spalinový ventilátor, a spaliny jsou odváděny potrubím přes obvodovou stěnu  (dnes už jen do 12 kW) či na střechu. Toto potrubí může být koaxiální (trubka v trubce) a nebo každé samostatně.  V jedné trubce se přivádí vzduch potřebný ke spalování plynu a druhou trubkou se odvádí spaliny. Toto potrubí dodává každý výrobce k tomu určitému typu kotle. Účinnost těchto kotlů je zhruba na hodnotě 90%. Tyto kotle jsou v provedení jak pro vytápění, tak i s ohřevem teplé vody, kterým se říká "kombinované". Turbo kotle jsou dražší nežli kotle s odtahem spalin do komína, jsou ovšem levnější nežli kondenzační kotle. Tento typ kotle je určen pro teplovodní radiátorový systém, není vhodný pro podlahové topení.     

Ekonomicky výhodnější, ale pořizovací hodnotou dražší jsou kondenzační kotle. Jejich výhodou je vysoká účinnost. Uvádí se účinnost až 111 %.  Kotle pracují v nízkoteplotním režimu a proto jsou předurčeny hlavně pro podlahové vytápění. Pokud máte teplovodní systém, tedy radiátory a chcete aby kotel pracoval stále v kondenzačním režimu, měl maximální možnou účinnost a šetřil vaše provozní náklady, bude potřeba s ohledem na jiný tepelný spád kondenzačního kotle, zvětšit plochu radiátorů. V případě zanedbání tohoto varování se stane, že pokud bude kotel i při mrazivých dnech nastaven na kondenzační teplotu, stávající radiátory nebudou schopny vytopit místnosti. Pokud teplotu topné vody na kotli zvýšíte nad 60 stupňů, přestane kondenzace, sníží se účinnost kotle a z vašeho kotle se tímto rázem stává „běžný“ teplovodní kotel.

Co je potřeba při výběru kotle zohlednit:  Zda budete mít podlahové topení či i radiátorový systém. umístění kotle, zda v místě kde kotel bude nainstalován je k dispozici komín a odpad pro odvod kondenzátu, jaký bude požadavek na množství teplé vody, v jaké cenové hladině chcete vybírat. Doporučuji si přečíst stránku s odkazem "Proč kondenzační kotel",
TOPlist
Vstup do E-shopu
Doporučujeme
Připravujeme
Připravujeme